Home › Wykorzystanie podnośników koszowych w filmie

Wykorzystanie podnośników koszowych w filmie

Produkcja filmowa kojarzy nam się głównie z planem filmowym, kamerami a też konstrukcjami odzwierciedlającymi filmowaną rzeczywistość. Od czasu do czasu w internecie pokazują się zdjęcia z realizacji scen w mieście, czy przyczep służących aktorom za garderoby. Jednak realizacja filmu jest o wiele bardziej złożonym biznesem.

Chcąc mu się bliżej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę w kierunku jego aspektów technicznych.

Bez specjalnego wyposażenia nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe.

Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja filmu nierzadko wiąże się z koniecznością realizowania szeregu czynności na wysokościach. Weźmy pod uwagę chociażby montaż scenografii czy sceny kamerowane z górnej perspektywy. Ekwipunkiem, który ułatwia tego klasy prace są podnośniki koszowe. Te urządzenia bardzo ułatwiają pracę ekspertów filmowych. Podnośniki koszowe wykorzystywane są do napomnianego pierwotnie montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można także urzeczywistniać wyjątkowe ujęcia.

Ale to nie wszystko ryzykowne sceny w których aktor jest na dużej wysokości, są też wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego. Często okazuje się, że za pomocą specjalistycznych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrej jakości materiału filmowego, jak za pomocą podnośników koszowych. W ostatnim czasie kręcąc jeden z polskich filmów we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń. Polegało to na zamontowaniu silnych lamp na podnośniku naświetlając sceny od zewnątrz..
Większa dawka informacji w tym miejscu: Ile kosztuje wynajem podnośników we Wrocławiu? Ceny