Home › Wycieczka do Wenecji dla zakochanych

Wycieczka do Wenecji dla zakochanych

Włochy są głównie sławnym państwem wśród turystów. Spora część z nas fantazjuje o tym, żeby choć raz zwiedzić to położenie, gdzie odbywały się najważniejsze przypadki oddziałujące na naszą historię. Naturalnie mamy ochotę także poznać tę dzielnicę pizzy, o gorącym klimacie w której wszystkie okresy roku są adekwatne na wspaniałą podróż.

Dziś na celownik bierzemy najpopularniejszą na świecie stolicę par - Wenecję.

Jak zaplanować wycieczkę, która nie zrujnuje naszego portfela? O tym dowiecie się z tego artykułu!

Pierwszym ruchem o którym musimy pomyśleć będzie odpowiednia logistyka.

Warto napomknąć, że Wenecja z biegiem czasu nadzwyczaj się rozprzestrzeniła i jej tereny sięgają daleko poza półwyspy morza adriatyckiego.

Jest to duża szansa dla turystów, ponieważ lądowa część mieściny jest bardzo dobrze połączona z zabytkową częścią.

Mamy więc opcję pozostawienia samochodu na stałym lądzie za bardzo niską cenę rzędu dwudziestu euro za 24h, a kolejno przemieszczenia się do pożądanych atrakcji za pomocą tramwajów wodnych, których infrastruktura jest bardzo rozwinięta. Podziwiając zabytki musimy mieć świadomość, że Wenecja jest jednym z najczęściej odwiedzanym miastem na świecie.

Nic więc dziwnego w tym, że Włosi chcą mieć korzyści na podróżach, którzy na co dzień uprzykrzają im życie. Wybierając się restauracji musimy musimy mieć na uwadze to,że, do wartości potraw zostanie doliczona wartość serwisu, a także wysokość paragonu zwiększy się automatycznie o stały napiwek dla kelnera, który wynosi przeciętnie dziesięć procent sumy zamówienia. Szalety miejskie również są płatne, na szczęście prawie wszędzie mamy możliwość napić się z darmowej wody pitnej..
Zaglądnij też na: Zlecę sprawę prawnikowi z Legnicy – warto