Home › Rozwód z orzeczeniem o winie i co dalej?

Rozwód z orzeczeniem o winie i co dalej?

Postępowanie rozwodowe nie należą do sympatycznych, w szczególności jeśli są przeprowadzane w klimacie niezgody. W takich okolicznościach liczymy na dużą efektywność naszego adwokata, który doprowadzi do sprawnego załatwienia sprawy. Niestety biurokracja w naszym kraju nie jest łagodna nawet w okolicznościach współdziałania współmałżonków, którzy chcą załatwić sprawę ugodowo bez orzekania o odpowiedzialności. Dlatego trzeba nastawić się na uciążliwy przebieg administracyjny. Jak przyszykować się na starcie rozwodowe w sądzie? O tym przekonacie się czytając ten tekst.

Autentyczność rozwodowa niestety jest bezlitosna, każda strona musi dbać w niej o osobiste interesy. Nierzadkimi przypadkami w małżeństwach jest fakt, że facet zarobkuje więcej.

W chwili procesu rozwodowego nie ma to znaczenia ponieważ dobytek jest rozważny jako wspólny.

Dlatego jeśli jesteś stroną, która wniosła do małżeństwa sporą ilość funduszy, musisz dbać o korzystny podział dobytku. Niezależnie od tego czy jesteś osobą przygotowującą pozew czy nie, z pewnością dobrym planem będzie przejrzenie wszystkich regulacji pieniężnych i interesów. Najlepiej znaleźć i zachować wszelkie papiery dotyczące kupna, łącznie z prezentami pożyczaniem środków czy kosztami biznesowymi. Poza tym trzeba być wyczulonym na swoją prywatność. Warto upewnić się czy druga osoba nie ma dojścia do naszych wiadomości oraz dostępów zwłaszcza jeśli używamy z usługi adwokackiej odnośnie rozwodu. Warto też zwrócić uwagę na bezpieczne przechowywanie dokumentów.

Niestety trzeba uświadomić sobie że, będziemy stale monitorowani ponieważ współmałżonek może chcieć zyskać informacje, które podziałają na jej plus.

Nawet jeśli żyjecie w pojednaniu warto zadbać o swój interes!.