Home › Niedrogie latanie poza okresem urlopowym

Niedrogie latanie poza okresem urlopowym

Współcześnie żyjący Polacy mają szansę zwiedzić niemalże każdy zakątek świata, a co najważniejsze, nie dotyczy tojedynie majętnych mieszkańców.

Odkąd niedrogie linie samolotowe pojawiły się u nas, możemy za bezcen podróżować w obrębie Europy a nawet dalej. Pewnie, że aby znaleźć najlepsze promocje musimy wiedzieć jak szukać, oraz decydować się na wycieczkę w dogodnym terminie. W rozróżnieniu od kraju, który chcemy odwiedzić, odmienny miesiąc będzie najciekawszy w kwestii pogody. Jednak wówczas, ceny za hotel lub samolot będą o wiele wyższe, bowiem najwięcej podróżnych wtenczas nadciąga. Dobrym przykładem będzie Izrael – w momencie naszej wiosny temperatura tam jest idealna, bez deszczu i ogromnych upałów. Jeżeli jednak chcesz tam pojechać za przysłowiowy grosz, okazyjne loty spotkasz jesienią.

Co prawda zwiedzanie Ziemi Świętej może być zakłócane opadami, ale mimo to temperatura jest o wiele wyższa niż w Polsce. Również Barcelona, jedno z najchętniej odwiedzanych miast przez Polaków, może być tania. Samolotowy bilet w najpopularniejszym sezonie letnim kosztuje niekiedy 1000 złotych w obie strony.

Kwota ta jednak znacznie się zmniejsza w sezonie jesiennym, kiedy to można się tam udać już za 100 złotych. A Barcelona posiada łagodniejszy klimat, nawet w listopadzie zobaczymy tam mnóstwo słońca.

Poza tym bez skwaru zwiedzanie będzie przyjemniejsze.

Również osoby chcące polecieć do USA powinny wziąć pod uwagę sezon.

Do Los Angeles, kultowego miejska, warto udać się w styczniu, kiedy to transfer bezpośredni z Europy kosztuje mniej, niż transfer do Nowego Jorku w lipcu lub sierpniu.

Dużo osób z Polski, które chcą odwiedzić Kalifornię chętnie wybierają ten termin, gdyż jest to sezon spokojniejszy, z niewielką ilością turystów. Jeśli podróżowanie to dla ciebie coś więcej, niż leżenie na plaży, latanie poza szczytowym sezonem powinno cię zaciekawić.

Bowiem znane miejsca, jak Izrael czy Barcelona, najczęściej odwiedzane będą w miesiącach gorących, co znacząco winduje cenę lotów.

Zatem warto odwiedzić te miejsca w chłodniejszych okresach, kiedy to na spokojnie wszystko zobaczymy..


Zalecana strona: happy birthday wishes for friend