Home › Jaką dzielnica jest Praga Południowa?

Jaką dzielnica jest Praga Południowa?

Komfortowa lokalizacja nieruchomości jest chyba największą trudnością dla osób, szukających nowego lokum w Warszawie. Nowe inwestycje budują się niemalże w całym mieście, a oferta deweloperska jest istotnie różnorodna. Naturalnie im bliżej starego miasta, tym cena za metr kwadratowy jest wyższa. Aktualnie jednak stolica jest znakomicie skomunikowana dlatego, bardziej od bliskiego położenia śródmieścia liczy się bliskość obszarów zielonych oraz dobre infrastruktury dzielnicy.

Gdzie znajdziemy takowe lokale? Na południowej Pradze!

Południowa Praga jest okolicą o której wielokrotnie mówiło się źle. Istotnie w latach dziewięćdziesiątych ta okolica nie była zbyt przystępna do życia. Jednak przez lata spopularyzowane plotki nie są już aktualne. Teraz nowe lokale na południowej Pradze cieszą się bardzo popularnością. W tym obszarze buduje się najwięcej inwestycji deweloperskich.

Mieszkańców stolicy przyciągają również niskie ceny mieszkań, które są dużo niższe niż na przykład na Śródmieściu.

Dlatego kupno nowego mieszkania na południu Pragi, jest bardzo dobrą alternatywą dla osób, które nie chcą zaciągać ogromnego zadłużenia. Ten obszar stolicy cechuje się komfortowymi architektonicznie blokami i wspaniałą infrastrukturą. Mieści się tutaj bardzo duże centrum kulturalno-handlowe. Znajdziemy tutaj masę szkół a także przedszkoli. Poza tym jest tutaj mnóstwobiznesów usługowych.

Co więcej, zabudowanie nie jest tak gęste jak w innych dzielnicach,z tego powodu mieszkania na południowej Pradze są wyposażone w tarasy i ogródki..