Home › Czynniki wywołujące nieświeży oddech

Czynniki wywołujące nieświeży oddech

Nieznośny zapach z ust prowadzi do złego nastroju, odkształcenia obrazu postrzegania swojego wyglądu, kłopotów z nawiązywaniem kontaktów interpersonalnych a często też do zaburzeń depresyjnych. Są również tacy, którzy nie dostrzegają kłopotu a to uniemożliwia wdrożenie leczenia właściwie wcześnie. Co może wywoływać nieświeży oddech i w jaki sposób sobie z nim radzić?
Niedobra higiena jamy ustnej - to pierwsze, co przychodzi na myśl. Niestosowanie poprawnie dobranych past do zębów, unikanie nici dentystycznych oraz płynów antyseptycznych sprawia, że w jamie ustnej gromadzą się nie jedynie resztki jedzenia, ale również drobnoustroje, którym tworzymy idealne warunki do rozmnażania.

Przyczyną nieświeżego oddechu może być także schorzenie nazywane halitozą. Niestety, jest ona skomplikowana do zdiagnozowania. Żeby ją wyleczyć wykorzystuje się suplementy i środki farmakologiczne.

Nieświeży oddech oznaką choroby Nieświeży zapach nie zawsze jest nadrzędnym kłopotem. Może być równie porządnie objawem próchnicy, aft, pleśniawek, drożdżycy oraz nowotworów.

Niesłychanie istotne jest w takim razie pilnowanie regularnych kontroli stomatologicznych.

Zawodowcy zalecają, by odbywać takowe przynajmniej raz w roku. Podczas zabiegów profilaktycznych doktor wyeliminuje kamień oraz płytkę nazębną, które także mogą odpowiadać za kłopotliwy zapach w jamie ustnej..


Zobacz:
Dobry psychiatra Kraków 2013
Ranking pożyczek chwilówek bez BIK - Maj 2017
Maszyny czyszczące
Porady rozwodowe
Jakie operacje mogę wykonać na kasie fiskalnej?