Home › Ceny nieruchomości we Wrocławiu idą w górę

Ceny nieruchomości we Wrocławiu idą w górę

Na odcinku niedawnych niewielu lat, sytuacja na rynku lokali we Wrocławiu diametralnie się zmienił. Około mniej więcej 5 lat wstecz mogliśmy nabyć nowe mieszkanko w tym miasteczku za całkiem przystępną kwotę. Niestety, obecnie ceny nowoczesnych mieszkań we Wrocławiu są podobne do tych, które na przykład panują w stolicy Polski lub na Pomorzu.

Z jakiego powodu tak się dzieje? Na to zagadnienie odpowiadamy w niniejszym artykule!

http://www.profitdevelopment.com.pl/sprzedaz-nowych-mieszkan-wroclaw nowoczesne mieszkania Wrocław

Przyczyną wzmocnionego ruchu na dolnośląskim rynku mieszkaniowym, którego wynikiem jest powstawanie nowoczesnych mieszkań, będzie głównie wielka migracja do stolicy Dolnego Śląska. Dobra sytuacja ekonomiczna tego regionu, a także stale polepszające się warunki pracownicze, przywabiają so siebie rzeszę osób którzy chcą poprawić poziom własnego bytowania. Sporym rozrostem charakteryzuje się branża IT i to właśnie Ci specjaliści są tutaj najbardziej potrzebni. Efektem napływu świeżych mieszkańców mieściny jest znacząco ogromny popyt na nieruchomości mieszkalne. z tego powodu deweloperzy decydują się rozpoczynanie inwestycji na terenie całego Wrocławia. Sporą powodzeniem chwalą się Krzyki czy Grabiszyn.

Jednak znajdują się zainteresowani drogich lokali, nawet na obrzeżach takich jak Nowe Żerniki.

Kolejnym czynnikiem, który przesądza o natężonym ruchu mieszkaniowym, jest napływ młodych ludzi do Wrocławia.

Dzieje się tak poprzez konkurencyjność ośrodków edukacyjnych, które przyciągają do się studentów nawet z odległych krańców Polski.

W powiązaniu z tym wynajmujący mieszkań mają możliwość pozwolić sobie na narzucanie wysokich stałych czynszów. Szacuje się, że przeciętny koszt wynajmowania jednoosobowego pokoju wynosi orientacyjnie osiemset złotych za miesiąc..