Home › 5 porad do uzyskania szczupłej sylwetki

5 porad do uzyskania szczupłej sylwetki

W dzisiejszych czasach, gdy jak okiem sięgnąć dookoła nas popularne stało się promocja wyrzeźbionej, kształtnej postawy ciała każdy z nas chociaż raz rozmyślał o odchudzaniu, żeby sprostać kanonom uroku z billboardów. Wygląd stał się natręctwem wielu z nas, iluzoryczną dróżką do bardziej komfortowego bycia oraz samopoczucia. Jest w tym trochę prawdy, bo prowadzenie zdrowego trybu bycia, odpowiednia dieta, lub zażywanie suplementów znacznie reperuje klasę naszego życia codziennego. Przysparza nam potencji i dynamiki, posiadamy więcej chęci do angażowania się społecznie, emanujemy pozytywnym nastawieniem oraz pewnością siebie. Bardzo dużo zależy od stanu naszej otyłości. Kilka nadplanowych kilogramów, nie oddziałuje bardzo niekorzystnie na nasze zdrowie somatyczne. Główną rangę odgrywa wtedy dyskomfort duchowy, poczucie oddalenia w grupie, brak śmiałości. Nie potrafimy uznać samych siebie, w efekcie czego czujemy się gorsi oraz odsuwamy się na dalszy plan. Często przyczynia się do smutku, ponieważ doskonale orientujemy się, iż nasz wygląd rzutuje bardzo na to, jak jesteśmy przyjmowani przez innych. Kiedy do gry wchodzi nadwaga, czyli przesadne nagromadzenie tkanki tłuszczowej, które przerasta potrzeby oraz możności adaptacyjne ciała. U pań o otyłości mówi się, jeśli tkanka tłuszczowa stanowi więcej niż 25% całkowitej wagi organizmu a u panów więcej niźli 20%.

Testy pokazują, że tego typu nadwaga mocno podwyższa niebezpieczeństwo zachorowalności na dużą ilość schorzeń i tym samym ukróca wyczekiwaną długość życia.

Najpowszechniejsze dolegliwości, które tykają osoby otyłe to cukrzyca typu 2, miażdżyca, zatokowatość, nadciśnienie tętnicze i zawały serca oraz mózgu.

Toteż, więc gdy przynależymy do grupy ludzi z nadwagą opłaca się rozpocząć walkę o lepsze samopoczucie i długotrwałe życie wdrażając w codzienne nawyki dietę oraz odpowiednią suplementację..